Kategorie

Prevence a podvodné inzeráty

Nákup a prodej zboží prostřednictvím inzertních serverů je mezi uživateli internetu velmi populární. Bohužel zde však platí přímá úměra, čím více lidí službu využívá, tím více přitahuje podvodníky. Nové inzeráty pravidelně kontrolujeme a podezřelé inzeráty odstraňujeme. Nejsme však schopni odhalit všechny závadné inzeráty a tak se může stát, že podvodný inzerát zůstane v inzerci uveřejněn.

„Čím více lidí službu využívá, tím více přitahuje podvodníky!“

Na co si tedy dát pozor?

Peníze

Velkou pozornost věnujete inzerátům, které jsou napsané „lámanou češtinou“. Prodejci se většinou vydávají za občany z Anglie. Nabízejí převážně mobilní telefony a fotoaparáty za velmi výhodné ceny. Většinou využívají e-mailových schránek yahoo.com nebo hotmail.com. Dejte si pozor, jde o podvod!

Nedoporučujeme platit zálohu předem. Jestliže se přesto rozhodnete platit předem, plaťte na bankovní účet, kde lze zřizovatele účtu a celou transakci dohledat. Pokud po Vás inzerent požaduje zaslání peněz přes službu Western Union do zahraničí (Nigérie, Velká Británie, USA...), většinou jde o podvod.

Inzerce půjček jsou v inzertním serveru INZON.cz zakázané. Přesto se občas nějaký inzerát objeví. Nedoporučujeme tyto služby využívat. Pokud se však rozhodnete, pečlivě si prostudujte podmínky půjčky. Podobně jsou na tom inzeráty zaměřené na snadný výdělek. Většinou se jedná o pyramidové systémy. Buďte obezřetní a neplaťte žádné poplatky!

Důvěřuj, ale prověřuj

Před každým nákupem nebo prodejem si ověřte, zda člověk, který s vámi chce uzavřít obchod je důvěryhodný. Zkuste vyhledat jeho jméno, email nebo telefonní číslo pomocí vyhledávače.

Stal jsem se obětí podvodu

Pokud jste naletěli a stali se obětí podvodu, neváhejte a kontaktujte Policii ČR, která zahájí trestní stíhání. Policie ČR od nás na vyžádání získá co nejvíce informací, které mohou pomoci odhalit podvodníka.

Našel jsem podvodný inzerát

Pokud jste v inzertním serveru INZON.cz narazili na podvodný inzerát, neprodleně nám to prosím oznamte pomocí e-mailu, nebo pomocí možnosti Nahlásit závadný inzerát v detailu inzerátu. Pomůžete tak předejít možnému podvodu.

Nahlásit závadný inzerát